• تاریخ : ۱۹ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از بانه، محسن بیگلری امروز در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از پروژه آبرسانی اضطراری شهر بانه اظهار داشت: علی‌رغم محدودیت‌هایی که امروزه در احداث سدها وجود دارد، توانستیم اعتبارات لازم برای احداث دو سد “چومان و کانی‌گویژان” در شهرستان بانه را در ردیف اعتباری بودجه ۹۷ در نظر بگیریم.

وی گفت: علی‌رغم محدودیت‌هایی که امروزه در احداث سدها وجود دارد، توانستیم اعتبارات لازم برای احداث دو سد “چومان و کانی‌گویژان” در شهرستان بانه را در ردیف اعتباری بودجه ۹۷ در نظر بگیریم.

مرز سیران‌بند بانه مسدود نمی‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس هدف عمده از احداث این دو سد را مقابله با بحران کم‌آبی در شهرستان بانه عنوان و تصریح کرد: کارهای تحقیقاتی و مطالعاتی این دو سد انجام شده هست و در آینده نزدیک نیز کار عملیاتی آن شروع می‌شود.

وی از اخذ دستور تخصیص اعتبار برای توسعه راه سقز ـ بانه در مسیر «ایچی تا تموغه» خبر داد و گفت: برای اجرای این کار ۳۲ میلیارد تومان اعتیار تخصیص یافته هست.

بیگلری با بیان اینکه بخش‌هایی از محور سقز ـ بانه از هر دو مسیر، سه بانده و چهار بنده شده هست، افزود: قرار بر این هست که حدود ۱۰ کیلومتر دیگر از روستای «سبدلو تا گردنه‌خان» را هم توسعه بدهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تصمیم حکومت مرکزی عراق مبنی بر مسدود کردن بازارچه سیران‌بند اظهار کرد: با تلاش و رایزنی‌هایی که از طریق استانداری کردستان صورت گرفت، توانستیم نظر مساعد دولت مرکزی عراق بر تداوم فعالیت این بازارچه را هم جلب کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های سقز و بانه در مجلس خاطر نشان کرد: مجوز ادامه فعالیت دو معبر موقت «هنگه‌ژال و گله‌سوره» بانه نیز را هم گرفته‌ایم و تا اطلاع ثانوی مبادلات مرزی از طریق این دو بازارچه موقت نیر همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما