• تاریخ : ۲۳ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از کرمانشاه، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در کرمانشاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی وعده خداوند به انسان‌های به پا خواسته هست اظهار داشت: انسان‌های پیروز در برابر مشکلات ایستادند و شهید دادند پس ملت ایران امروز به ملتی بزرگ تبدیل شده هست و دشمنان این انقلاب بدانند که خواب‌های آنها هرگز تعبیر نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی مظهر اراده خداوند هست زیرا خداوند می‌فرماید مستضعفان را وارثان زمین قرار دهیم عنوان کرد: این انقلاب نشانه نصرت خداوند در لحظه ناامیدی هست به گونه‌ای که در لحظه‌ای که حتی پیامبران خداوند دچار ناامیدی می‌شوند خدا نصرت خود را یاری بندگان خوب خود می‌کند.

علوی با بیان اینکه این انقلاب با پایمردی و استقامت به آرمان‌های خود می‌رسد گفت: خداوند می‌فرماید اگر مردم خداجوی در راه خدا استقامت داشته باشند به آرامش می‌رسند و کسانی که راه خدا را در پیش گرفته و پرچم خدا را برافراشته می‌کنند فرشتگان بر آنها نازل شده و بشارت بهشت را می‌دهند اما رسیدن به بهشت آسان نیست که بهایی ارزنده دارد.

وی افزود: ملت‌ها برای رفتن به بهشت دشواری‌هایی را تحمل کردند تا جایی که پیامبر و یارانش دچار یأس می‌شدند که یاری خدا چه زمانی فرا می‌رسد و ندا می‌آمد که نصرت خدا نزدیک هست.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه انقلاب به وسیله امام راحل در دو مرحله سال ۴۲ و سال ۵۶ به صورت شعله‌ای فروزان درآمد گفت: در  شرایطی که هیچ‌یک از تحلیلگران سیاسی باور نداشتند که انقلابی ایجاد و مبارزات سراسری شود اما امام(ره) در زمان یأس و ناامیدی مبارزان پرچم انقلاب را برافراشت.

علوی گفت: در سال ۴۲ شرایط داخل کشور و خارج کشور مهیای انقلاب نبود زیرا در آن زمان آیت الله بروجردی از دنیا رفت و رهبری که مردم با اشاره وی به حرکت بیایند وجود نداشت در حالی که یک مبارزه بدون وجود رهبر فرزانه به جایی نمی رسد و رژیم نیز این موضوع را فهمیده بود.

وی افزود: در آن دوران خواستگاه‌های انقلاب همچون حوزه به دلیل موضوعاتی چون جریان ملی شدن نفت و دانشگاه به دلیل کودتا و بازاریان دچار سرخوردگی شده بودند و به ندای مبارزه پاسخ مثبت نمی‌دادند بر این اساس امام پرچم مبارزه را بلند کرد تا آتش مبارزه خاموش نشود و با تدبیر امام ۹ نفر از فقهیان جای خالی یک رهبر واحد برای نهضت را پر کردند.

علوی عنوان کرد: دانشجویان مسلمان را با تشویق به انجمن‌های اسلامی به مبارزه فراخواند چون در آن زمان در دانشگاه‌های غرب‌گراها و مارکسیست‌ها جایگاه داشتند و مذهبی‌ها جایگاه زیادی نداشتند که امام با رهنمودهای خود پرچم مبارزه دینی را در دانشگاه بلند کردند.

وی گفت: امام در آن دوران بازاریان را دعوت کردند و اعلام کردند که دسته‌دسته شدن هیئت‌های مذهبی صحیح نیست و باید با هم یکی شده و در برابر شاه به مبارزه بپردازند پس هیئت‌های مؤتلفه اسلامی شکل گرفته و بازار وارد مبارزه شد.

وزیر اطلاعات بیان کرد: امام(ره) در آن دوران علما و حوزه‌های علمیه را وارد گود مبارزه کرده و فریاد زدند که ای علمای قم، مشهد و نجف من اخطار می‌کنم که اسلام امروز در خطر هست و امام با فریادهای خود حوزه را وارد مبارزه کردند.

علوی گفت: امام با درک خطرات مبارزه با طاغوت، پیش از همه سینه خود را سپر کرد و فرمود که سینه خود را برای سرنیزه‌ها آماده کرده‌ام و اینچنین حماسه ۱۵ خرداد شکل گرفت تا نطفه انقلاب منعقد شود.

وی عنوان کرد: در سال ۴۲ شرایط جهانی برای مبارزه آماده نبود زیرا آمریکا طرفدار شاه بود و برنامه های اصلاحات اراضی نیز سبب حمایت شوروی شده بود و مبارزه با رژیمی که شرق و غرب حامی آن بودند دشوار بود اما امام هیمنه خارجی‌ها را شکست دادند و فرمود آمریکا از شوروی بدتر، شوروری از انگلیس بدتر و انگلیس از هر دو بدتر هست.

علوی با اشاره به اینکه مبارزات متوجه شخص اول نبود اما امام شاه را هدف قرار دادند گفت: امام خطاب به شاه فرمودند مردک کاری نکن دستور بدهم تو را مانند پدرت از کشور بیرون کنند که اینگونه مشعل مبارزات توسط امام روشن شد.

وی اظهار کرد: در سالهای ۴۱ و ۴۲ تمام جریاناتی که مبارزه مسلحانه می‌کردند توسط شاه سرکوب شده بودند و صدایی از کسی در ایران بر نمی‌آمد و بر این اساس آمریکایی‌ها گفتند ایران جزیره ثبات هست و تا ۲۵ سال تهدیدی برای حکومت شاه وجود ندارد.

وزیر اطلاعات بیان کرد: در این دوران با شهادت آقا مصطفی خون شهادت وی خون شهادت در مردم به جریان افتاد و سلسله اتفاقاتی با بیانات امام استمرار یافت تا به پیروزی ختم شد.

علوی با اشاره به اینکه در هر انقلابی فاز سیاسی و نظامی وجود دارد اما امام هیچ وقت سراغ فاز نظامی نرفت گفت: هنگامی که با امام مطرح شد که انقلابیون اسلحه دارند و اجازه می‌دهید جواب گلوله دژخیمان شاه را به جای گل با گلوله بدهیم امام فرمودند این افراد با شاه نیستند و ارتش متعلق به مردم هست که باید به صفوف مردم بپیوندد.

وی افزود: امام نیروهای مسلح را جزئی از مردم می‌دانست و برای پیروزی انقلاب دست به اسلحه نبرد و در برابر نیروهای مسلح قرار نگرفت و با این سیاست حکیمانه سبب پیوستن نیروهای مسلح به مردم شدند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه آن روز دشمن خواب براندازی انقلاب اسلامی را می‌دید بیان کرد: امام راحل با تدبیر خود سپاه را شکل داد که در برابر کودتاها و توطئه‌ها ایستادگی کند و بسیج ارتش بیست میلیونی را پایه‌گذاری کردند و توطئه‌ها یکی پس از دیگری خنثی شد.

علوی با اشاره به اینکه امروز انقلاب اسلامی به قدرت عظیمی تبدیل شده و مرزها را در نوردیده هست عنوان کرد: جبهه مقاومت در لبنان سوریه و عراق داعش را زمین‌گیر می‌کند پس باید همیشه استقامت داشته باشیم.

انتهای پیام/م

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما