• تاریخ : ۲۱ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

 به گفته خبری پردیس نیوز ازاصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ستار خسروی با اعلام این خبر اظهار داشت: پلیس آگاهی در توان علمی و دانش محوری‌ها در کشف جرم در حال حاضر حرف اول را در سطح منطقه می‌زند.

وی افزود: ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی در حوزه بیولوژیک، شیمی، فیزیک، خط و امضا و ادله الکترونیک و حرفه‌ای‌تر شدن بررسی صحنه‌های جرم که با تهیه تجهیزات جدید همراه بوده قدرت کشف علمی جرائم را تا ۸۳ درصد افزایش داده هست.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اینکه امروزه ۳۲ درصد جرائم قبل از وقوع شناسایی و خنثی می‌شو، خاطر نشان کرد: ما با تربیت کارآگاهان و کارشناسان توانمند توانسته‌ایم بیش از ۸۵ درصد جرائم را در استان کشف کنیم و از حوزه پیشگیری به حوزه پیش بینی ورود پیدا کردیم.

وی با بیان اینکه تحرکات مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار به شدت تحت کنترل ما قرار دارد و ما از تمام ظرفیت و توان خود در جهت پیشگیری و کشف جرائم استفاده می‌کنیم، گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری ۱۳۳ باند سرقت و ۴۲ باند جرائم مختلف دیگر شناسایی و در استان منهدم شده هست.

خسروی تصریح کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بالغ بر ۶۵ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و ۵۴۳ دستگاه خودرو توقیف و پرونده‌های بیش  از ۵۰۰ میلیون تومان ۳۱ درصد و پرونده‌های بیش از یکصد میلیون تومان ۱۶ درصد افزایش کشفیات داشته‌ایم.

وی افزود: در استان ۱۸ طرح سراسری و منطقه‌ای اجرا شده که نتایج بسیار خوبی در تامین امنیت داشته و در مجموع کشفیات استان اصفهان ۸/۵ درصد رشد داشته هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما