• تاریخ : ۲۴ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از گرگان، محمود ربیعی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مطالبه مردم از مسئولان درباره تعیین تکلیف پتروشیمی اظهار داشت: شاید گفتن این جمله به مردم صحیح نباشد اما موضوع پتروشیمی گلستان ربطی به دولت ندارد. دولت حتی یک درصد هم در این پروژه سهام ندارد و وظایف خود را چندسال پیش انجام داده هست. بارها به هیئت‌مدیره پتروشیمی گفتیم که تحرک داشته باشند چون حدود ۱۰۰ هزار نفر از مردم در این پروژه سهام دارند.

وی با بیان اینکه استانداری گلستان مسئولیت اجرا و پاسخگویی درباره وضعیت این پروژه را ندارد، گفت: نقش استانداری حمایت و کمک‌کردن برای تسهیل شرایط هست که در همین زمینه ۲۵۰ هکتار زمین با سند تحویل دادیم، مجوز ۲٫۵ میلیون‌متر مکعب خوراک پتروشیمی را دریافت کردیم، مجوز محیط زیست را پیگیری و اخذ کردیم و تعهدات اولیه‌ای که برعهده ما بود را انجام دادیم. رسانه‌ها و خبرنگاران در موضوع پتروشیمی بهتر هست از بخش خصوصی سئوال بپرسند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با بیان اینکه نمی‌خواهیم با مردم شعارگونه سخن بگوییم، گفت: باید به مردم بگوییم که حساب شده سرمایه‌گذاری کنند. در یک‌سال و نیم گذشته بیش از ۱۰ بار جلسه با هیئت‌مدیره داشتیم، راهکار و پیشنهادهایی هم ارائه دادیم. اینکه هیئت‌مدیره می‌تواند کل پروژه را واگذار کند با بخش خصوصی دیگری مشارکت داشته باشد، تصمیمش برعهده هیئت‌مدیره هست. در این مسئله حتی با “آذرآب” یکی از هلدینگ‌های مهم کشور هم مذاکره کردیم اما همه چیز به تصمیم هیئت‌مدیره باز می‌گردد.

ربیعی تأکید کرد: برای اینکه تغییری در وضعیت پتروشیمی ایجاد شود باید هیئت‌مدیره بخواهد تا اوضاع تغییر کند وگرنه دولت نمی‌تواند کاری انجام دهد.

انتهای پیام/ ز

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما