• تاریخ : ۳۰ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از اصفهان، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در دیدار با هیئت اقتصادی فرانسه در تالار تاریخی اشرف، اظهار داشت: اصفهان شهری بسیار ویژه و خاص هست و با سابقه ۱۰ هزار ساله ۴ دوره پایتخت سیاسی ایران بزرگ بوده هست و امروز نیز پایتخت فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی هست و ما به این عنوان افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه دارای مراودات بسیار خوبی در بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی هستند، افزود: پس از برجام نیز این ارتباطات و مبادلات رشد قابل توجهی یافت و در شهر اصفهان طی دو سال گذشته مقامات سیاسی و اقتصادی زیادی از کشور فرانسه حضور یافتند و این نشان از ارتباطات سیاسی رو به رشد دو طرف هست که طی چند سال گذشته رشد مضاعف داشته هست.

استاندار اصفهان با بیان اینکه چند پروژه مهم در استان توسط شرکت‌های فرانسوی در حال اجرا و پیگیری هست، افزود: توسعه فرودگاه اصفهان از جمله این پروژه ها هست که توسط شرکت وینسی فرانسه اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یک بازار ۸۰ میلیون نفری هست، افزود: با توجه به نفوذ و اقتدار و ارتباطات قوی ایران با کشورهای همسایه می‌توان گفت که ایران یک بازار ۳۰۰ میلیون نفری هست و سرمایه گذاری در این بازار برای سرمایه گذاران باهوش بسیار مورد استقبال و سودآور هست.

زرگرپور با بیان اینکه استان اصفهان طی یکی دو سال گذشته ۱٫۵ میلیارد دلار جذب سرمایه خارجی و ۲ میلیارد دلار مذاکرات سرمایه گذاری داشته هست، گفت: این میزان طی مدت کوتاه پس از برجام قابل توجه هست.

وی افزود: در طول ۱٫۵ سال گذشته بیش از ۱۲۰ هیئت بازرگانی به اصفهان سفر کرده‌اند و مذاکرات بسیار مثبتی با اتاق بازرگانی اصفهان داشته اند.

مدیر ارشد استان با بیان اینکه صنایع ما از جمله فولاد، صنایع صادراتی هستند که به اروپا صادر می‌شود، گفت اصفهان در حوزه کشاورزی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و محصولاتی که در این استان تولید می‌شود در کشور رتبه‌های اول تا سوم را دارد و از این استان به دیگر استان‌ها نیز صادر می‌شود.

وی بیان کرد: اصفهان در بخش دانشگاهی پس از تهران جایگاه ویژه‌ای دارد و اصفهان بیش از ۶ دانشگاه در رنکیگ‌های بین المللی دارد و بیش از ۳۳۰ هزار دانشجو و ۷ هزار دانشجو در مقطع دکترا در این استان تحصیل می‌کنند و بسیاری از دانشگاه‌های ما با بسیاری از دانشگاه‌های اروپا و دیگر کشورها مبادلات فرهنگی دارند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بیشترین شهرت اصفهان به گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی باز می‌گردد، افزود: در ادبیات گردشگری اصفهان جزو یکی از ۱۰ شهر دیدنی دنیا تلقی می‌شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما