• تاریخ : ۱ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از خمین، به نقل از روابط عمومی فرمانداری خمین، سید‌مهدی ساداتی‌ اظهار داشت: ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل تملک دارایی برای تکمیل زیر ساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی این شهرستان، مصوب و اختصاص داده شد که این میزان اعتبار برای آسفالت، جدول‌گذاری، توسعه فضای سبز، آبرسانی و توسعه شبکه برق در تنها شهرک صنعتی و نواحی صنعتی خمین هزینه می‌شود. 

وی افزود: سال گذشته نیز شرکت شهرک های صنعتی ۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم در شهرک صنعتی خمین هزینه کرد.

فرماندار خمین تصریح کرد: دولت با اختصاص امتیازاتی در خمین به دنبال تحول در بخش سرمایه گذاری صنعتی هست و از حضور کارآفرینان و فعالان اقتصادی در این منطقه حمایت می کند.

ساداتی بیان کرد: نبود پست برق ۶۳کیلو واتی در ناحیه صنعتی سعیدی و خرمدشت و فقدان پست برق ۴۰۰کیلوواتی در شهرک صنعتی باعث شده طرح های صنعتی نیازمند به مصرف بالای برق، به بهره برداری نرسند.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های انجام شده، پست ۶۳ ناحیه صنعتی شهید سعیدی سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و پست ۴۰۰ کیلو ولت شهرک صنعتی نیز مکان یابی و در حال احداث هست.

فرماندار خمین عنوان کرد: قرارگیری خمین در فهرست مناطق محروم، معافیت‌های مالیاتی ۱۳ ساله و کمترین نرخ زمین در شهرک و نواحی صنعتی، بسته تشویقی دولت برای افزایش سرمایه‌گذاری صنعتی در این خطه هست.

ساداتی خاطرنشان کرد: قیمت زمین در شهرک صنعتی از ۵۷۰ هزار ریال به ۲۰۰ هزار ریال و در نواحی صنعتی به ۱۰۰ هزار ریال کاهش یافته به طوری که این میزان کمترین قیمت زمین در سطح کشور هست. 

وی اضافه کرد: شمار واحدهای صنعتی فعال در شهرک صنعتی خمین به ۱۵۴ واحد رسیده که ۴۳ واحد آن از سال ۹۲ کلید خورده و یا در حال بهره برداری هست.

فرماندار خمین تصریح کرد: مجوز راه اندازی بزرگترین صنعت پتروشیمی در غرب کشور و صدور مجوز صنایع پایین دستی پتروشیمی در دولت تدبیر و امید در خمین کلید خورده و با صدور و راه اندازی این صنایع، در خمین انقلاب صنعتی ایجاد می‌شود.

ساداتی بیان کرد: صنعت پتروشیمی در خمین بیش از ۴۰ درصد و خودرو سازی نیز ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره‌برداری از این طرح‌ها، حجم سرمایه‌گذاری صنعتی در خمین تا ۲ برابر این رقم افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما