• تاریخ : ۲۴ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از قم، اکبر رضایی عصر امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی که در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، با اشاره به ثبت‌نام زائران اربعین حسینی در سامانه سماح اظهار داشت: تاکنون ۷ هزار نفر از طریق سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند و تا زمانی که تقاضا برای ثبت‌نام وجود داشته باشد از متقاضیان ثبت‌نام به عمل می‌آید.

وی با اشاره به استقرار کنسولگری عراق در قم از ۱۵ مهرماه گفت: تا به امروز حدود ۴ هزار نفر روادید برای زوار صادر شده هست و حتی در روزهای تعطیل و جمعه نیز صدور ویزا برای زوار انجام می‌شود.

مدیرکل حج و زیارت استان قم افزود: مشکل خاصی برای صدور ویزا نداریم و مقرر شده کلیه زوار در سامانه سیستم سماح ثبت‌نام کنند با توجه به مشکلاتی که در سال‌های گذشته داشتیم امید این را داریم که در همه زمینه‌ها اطلاع‌رسانی به‌دقت  به زائران صورت بگیرد و مواردی که در سال‌های گذشته اتفاق افتاد تکرار نشود.

رضایی با تأکید بر اینکه در امر اعزام زائران تدابیر لازم اندیشیده شده هست، خاطرنشان کرد: بر اساس میزان تقاضا و وسیله نقلیه‌ای که زائران انتخاب می‌کنند می‌توانیم آمار در این رابطه ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه مرز استان قم مرز مهران هست، ادامه داد: برای سهولت انتقال زوار به مرز وسایل نقلیه موردنیاز برای آن‌ها تأمین‌شده تا زوار به سهولت به مرز منتقل شوند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما