• تاریخ : ۲۹ام مرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از سنندج، سیدعزیز هاشمی بعدازظهر امروز در جلسه ستاد توسعه باغات اراضی شیب‌دار که در سازمان جهاد کشاورزی کردستان برگزار شد، اظهار داشت: ۷ هزار سرپرست خانوار از طریق بازارچه مرزی رسمی و غیررسمی شهرستان مریوان امرار معاش می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مریوان تصریح کرد: ایجاد شغل پایدار نیازمند سرمایه‌گذاری و توسعه زیر ساخت‌هاست و برای تأمین امنیت شغلی در استان نیازمند ایجاد شغل پایدار هستیم.

طرح توسعه باغات دیم در ۱۱۲ روستای شهرستان سقز اجرا می‌شود

در ادامه محمد نافع علائی‌نیا اظهار داشت: در وزارت جهاد کشاورزی مرزنشینی و کوله‌بری اهمیت ویژه‌ای دارد و مشکلات آنان به‌جدیت پیگیری می‌شود.

وی گفت در شهرستان سقز ۱۱۲ روستا برای اجرای طرح توسعه باغات دیم مورد تأیید کمیته استان قرار گرفته هست.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز تصریح کرد: برای حفظ منابع و اراضی ملی قوانین سختی لازم هست و از اراضی ملی باید بهره‌برداری اقتصادی صورت بگیرد.

وی گفت: موضوعات مطرح شده در این جلسات با بحث‌ها و اقدامات انجام شده در شهرستان‌ها بسیار متفاوت هست.

علائی‌نیا افزود: در جلسات برگزار شده در سنندج حقوق عرفی ۹۵ درصد مباحث را تشکیل می‌دهد اما در شهرستان‌ها یک درصد را هم شامل نمی‌شود.

وی اظهار کرد: در جلسات برگزار شده در شهرستان‌ها بیشتر بحث ابطال و پروانه مطرح هست و ما فکر می‌کردیم که این جلسات باعث حل مشکلات و موضوعات مطرح شده می‌شود اما اینگونه نیست.

تولید محصولات زراعی از طریق دیمزارها به نفع اقتصاد استان کردستان هست

کریم شریفی نیز در این جلسه اظهار داشت: پدیده کوله‌بری از سیاست‌های اقتصادی و بازرگانی کشور ایجاد شده هست.

وی گفت: هر چقدر تولید محصولات باغی و زراعی از طریق دیم‌زارها صورت بگیرد به نفع اقتصاد کشور و استان خواهد بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بانه با تاکید بر حل سیاست‌های بازرگانی اقتصادی کشور تصریح کرد: تصریح کرد: چرا کشور عراق با توجه به اینکه رفاهیات کمتری نسبت به کشور ما دارد کوله‌بر ندارد؟ پس باید موضوع کوله‌بری در استان پیگیری و حل شود.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما