• تاریخ : ۱۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

محمد حسین قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبری پردیس نیوز در یزد، با بیان اینکه بیماران خاص دو مفهوم کاملاً متفاوت از هم دارند، اظهار داشت: تمام بیمارانی که درمان آن‌ها به صورت طولانی مدت انجام شود و هزینه بالایی داشته باشد مثل بیماری‌های سرطان، صعب‌العلاج و غیره در بین مردم به بیماری خاص شناخته شده هستند.

مسئول امور بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر فقط چهار بیماری خاص را تحت پوشش خود دارند، اضافه کرد: بیمارهای دیالیز، ام اس، هموفیلی و تالاسمی جز بیماری‌های تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر هستند.

وی ادامه داد: از نظر سازمان‌های بیمه‌گر فقط این بیماری‌ها جز بیماری خاص محسوب می‌شوند و طبق یک بسته خدمتی که قبلاً مشخص شده به آن‌ها خدمات ارائه می‌شود و هر بیماری با بسته خدمتی متفاوت تحت درمان قرار می‌گیرد و دفترچه خدمتی به این بیماران داده می‌شود.

قاسمی با اشاره به اینکه بیماری‌های صعب‌العلاجی مثل سرطان، ام اس و غیره که مدت درمان آن‌ها طولانی مدت هست، تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر نیستند، گفت: این بیماری‌ها تا حدی توسط معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هر استان حمایت می‌شوند و نمی‌توان گفت که چه بیماری بیشتر تحت حمایت هست و تمام بیماران صعب‌العلاج را شامل می‌شود و در حد مقدورات به این بیماران کمک می‌شود.

مسئول امور بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه مراحل درمان بیماران دیالیزی رایگان انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: این بیماران با توجه به هزینه بالای درمان و اینکه هر هفته سه بار باید دیالیز شوند، به صورت رایگان کارهای درمانشان پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیماران هموفیلی هزینه‌های دندانپزشکی و توان‌بخشی برایشان رایگان هست، افزود: بیماران تالاسمی نیز تزریق خون، هزینه دندانپزشکی و یکسری داروهای مکمل و بیماران ام اس نیز داروهای تزریقی شان تحت پوشش بیمه هست و خدمات توان‌بخشی و انجام MRI نیز رایگان انجام می‌شود.

قاسمی در پایان با بیان اینکه ۸۰۰ بیمار ام اس و قریب به ۶۰۰ بیمار دیالیزی در استان یزد وجود دارد، اضافه کرد: آمار بیماران تالاسمی ۱۶۰ و هموفیلی نیز در استان یزد ۱۵۰ نفر هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما