• تاریخ : ۲۲ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از کرمان، سردار رضا بنی‌اسدی‌فر امروز و در دیدار جمعی از فرماندهان انتظامی استان کرمان با حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی نماینده جدید ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان اظهارداشت: استان کرمان بعد از آخرین تقسیمات کشوری بزرگترین استان کشور هست که از لحاظ فاکتورهای امنیتی  جزو استان‌های اول تا سوم کشور قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سیاسی نیز کرمان جایگاه ویژه‌ای دارد تصریح کرد: تفاوت اقلیم و گسترگی استان کرمان از شمال تا جنوب نیز باعث بروز مشکلات زیادی شده و کار پلیس را سخت کرده هست.

فرمانده انتظامی استان کرمان افزود: در دو روز گذشته یکی از همکاران پلیس استان کرمان در درگیری مسلحانه با اشرار به شهادت رسید.

وی با بیان اینکه توقع مردم در حوزهای مختلف از پلیس بالا هست گفت: خوشبختانه وضعیت امنیتی فعلی استان مطلوب بوده و قابل مقایسه با گذشته نیست.

سردار رضا بنی‌اسدی‌فر با بیان اینکه کرمان قابل پیش‌بینی نیست و همیشه در آمادگی کامل هستیم افزود: در حوزه جرائم خشن ۷۰ درصد آنها ریشه در مشکلات اجتماعی و فرهنگی دارد.

وی با اشاره به اینکه هیچ گروه سازمان یافته اشراری در استان کرمان وجود ندارد تصریح کرد: مشکلات اقتصادی باعث وقوع بسیاری از جرائم به‌ویژه سرقت شده هست.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه در هشت ماهه گذشته هیچ سرقت بانکی نداشتیم گفت: در حوزه سرقت منازل و درمقایسه با مدت مشابه سال قبل دو درصد افزایش داشتیم.

وی با بیان اینکه سرقت موتور سیکلت پنج درصد کاهش پیدا کرده هست اظهار داشت: استفاده از دوربین مداربسته در ورودی بیمارستان‌ها و دستگاه‌های اجرایی باعث کاهش آن بوده هست.

سردار رضا بنی‌اسدی‌فر با بیان اینکه مجموع سرقت‌های استان دو درصد کاهش داشته هست افزود: پنج درصد کاهش سرقت اتومبیل، ۱۷ درصد کاهش قتل مسلحانه و چهاردرصد افزایش آدمربایی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۷ تن از ابتدای امسال کشفیات انواع مواد مخدر بوده هست و بیش از ۷۲ هزار افاغنه غیرمجاز در استان کرمان دستگیر و از مرز خارج شدند گفت: سه هزار و ۸۴۵ نفر معتاد دستگیر اما مکانی برای نگهاداری و ترک آنها نداریم.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه میزان تصادفات در استان کرمان نگران‌کننده هست گفت: در سال جاری ۱۰ درصد تصادفات استان افزایش داشته هست.

وی با اشاره به اینکه افزایش تلفات در جاده‌ه‌ای استان ۲۵ درصد افزایش داشته هست عنوان کرد: ۸۴۰ نفر از ابتدای امسال بر اثر تصادفات کشته شدند.

سردار رضا بنی‌اسدی‌فر خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال چهار نفر از پرسنل نیروی انتظامی به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما