• تاریخ : ۲۸ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از سمنان، امیر خلیلی خواه پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه اظهار داشت: حجم حضور و لول سرمایه‌گذاران سبب شد این نشست با محوریت معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان سمنان در تهران برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه این همایش از چهارم تا هفتم آذرماه در تالار همایش‌های صداوسیمای تهران برگزار می‌شود افزود: درمجموع ۳۴۰ پروژه از استان‌های مختلف به این همایش معرفی‌شده هست که سهم استان سمنان ۹۰ پروژه هست.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان خاطرنشان کرد: به‌طور میانگین از هر استان در سراسر کشور ۱۰ پروژه معرفی‌شده هست و این مسئله استان سمنان را در همایش فرصت‌ها سرمایه‌گذاری و اقتصادی ایران از سایر استان‌ها متمایز می‌کند.

وی با بیان اینکه تعدادی از پروژه‌های مذکور ملی و تعدادی نیز در سطح استانی هست یادآور شد: تاکنون بالغ‌بر ۱۰۲ سرمایه‌گذار از ۳۰ کشور جهان برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کردند و افزایش این تعداد در اولویت اول مسئولان برگزاری این همایش هست.

خلیل خواه با اشاره به رایزنی‌های انجام‌شده دراین‌باره بیان کرد: وزرای اقتصادی نیز برای سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها اعلام آمادگی کردند.

وی با بیان اینکه همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادی ایران از بعد استانی گذشته و به سطح فراملی رسیده هست اذعان کرد: تأمین منابع مالی مهم‌ترین مشکل سرمایه پذیران هست.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان سمنان با تأکید بر لزوم فعالیت انجمن‌های توسعه شهرستان‌های استان در این همایش تصریح کرد: باید میزگردهای تخصصی برگزار شود و هر شهرستان باهدف معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری این نشست‌ها را برگزار می‌کند.

وی درباره اقداماتی که تاکنون در استان سمنان انجام‌شده اضافه کرد: برگزاری بیش از پنج نشست و اجلاس با استاندار و بخش خصوصی و رسانه‌ها، شناسایی فرصت‌ها و مدعوین با توجه به هر پنل، رایزنی با نهادها و مؤسسات غیردولتی و دعوت از فعالان اقتصادی کشور از مهم‌ترین این اقدامات بوده هست.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما