• تاریخ : ۲۰ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از اراک، سیدعلی آقازاده عصر امروز در نخستین نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری اظهار داشت:استان مرکزی با توجه به مزیت‌های ویژه و بهره‌گیری از مراکز علمی و دانشگاهی متعدد در تحقیقات پژوهشی، ظرفیت‌های ارزشمندی دارد.

 وی افزود: توان پژوهش و تحقیقات در استان مرکزی توان بالایی هست و با برگزاری نمایشگاه ما می‌توانیم تبلور توان پژوهشی و تحقیقاتی و استعدادهای که در استان وجود دارد را به منصه ظهور برسانیم.

وی افزود: در دانشگاه‌ها و پارک‌های فناوری و بسیاری از شرکت‌ها و غیره واحدهای تحقیقاتی و پژوهشی داریم که می‌توانیم از آنها در این زمینه استفاده کنیم این در حالی هست که در این بین دانشگاه‌ها جایگاه خود را دارند که باید از آنها استفاده شود.

شهرک علم و فناوری در استان مرکزی راه‌اندازی می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی هم در این جلسه با بیان اینکه هنوز مفهوم دقیقی از شهرک‌های فناوری‌های پیشرفته وجود ندارد، گفت: باید قبل از تاسیس این شهرک مفهوم سازی درستی از آن انجام شود این در حالی هست که ۱۵ استان از کشور دارای شهرک‌های علم و فناوری بوده و یکی از نیازهای استان راه اندازی این شهرک هست ولی باید کارکرد‌های آن به درستی بررسی شود.

سعید فرخی ادامه داد: پیشنهاد می‌شود در قالب کارگروهی که شامل استانداری مرکزی، سازمان برنامه‌ریزی و بودجه، پارک علم و فناوری، سازمان صنعت و معدن، شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی، دانشگاه های اراک و صنعتی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک هست، جلساتی تشکیل شود و به دنبال بررسی کارکردهای این مکان و اهمیت آن باشیم.

وی اضافه کرد: قبل از اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برنامه های پژوهشی استان را در سال ۹۷ احصا کند و بخواهد یک درصد از اعتبارات کل استان را به تمامی طرح‌های مورد تایید اختصاص دهد، اولویت‌های پژوهشی مهم استان را شناسایی کند تا بتواند بر اساس آن به جای اینکه به تمامی طرح‌ها اعتبارات تخصیص یابد فقط به چند طرح بر اساس اولویت بندی اعتبار تخصیص دهد.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما