• تاریخ : ۲۱ام خرداد ۱۳۹۷
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از اراک، رقیه یادگاری عصر امروز در نخستین نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری اظهار داشت:شهرک‌های علم و فناوری همچون پارک‌های علم و فناوری نیاز به یک متولی دولتی دارند که  بر این اساس، دستور العمل‌های اجرایی، اجازه تخصیص اعتبار استانی برای راه اندازی شهرک های علم و فناوری را نمی‌دهد.

وی  افزود: بر اساس بند ب ماده ۶۴ برنامه ششم باید یک درصد اعتبارات دستگاه‌های اجرایی به مقوله پژوهش و فناوری اختصاص پیدا کند اما با توجه به این یک درصد اعتبارات مختص به دستگاه‌های با ردیف اعتبارات استانی هست، این اعتبار در بعضی مواقع بسیار ناچیز بود که خوشبختانه در قانون برنامه و بودجه سال ۹۷ این مشکل برطرف و قرار شد یک درصد از مجموع اعتبارات هزینه‌های استان به این امر اختصاص یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی تصریح کرد: سال گذشته مبلغ این اعتبارات در استان ۶۲۹ میلیون تومان بود که امسال با توجه به یک درصد اعتبارات هزینه‌ای استان این رقم به ۸۰۰ میلیون تومان می‌رسد که بصورت گلوبال در شورای برنامه‌ریزی استان به انجام این کار اختصاص پیدا می‌کند.

یادگاری بیان کرد: این اعتبارات به طرح‌ها و برنامه پژوهشی که اولویت استان هست اختصاص پیدا می‌کند که تاکنون ۹۶ طرح پیشنهادی از سوی دستگاه های استان برای تایید به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارسال شده هست.

وی ادامه داد: این طرح‌ها در قالب کمیته‌ای مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورتی که طرح با اولویت‌های پژوهشی استان همسو باشد،مورد تایید قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی عنوان کرد: متاسفانه طرح‌های پژوهشی که دستگاه‌ها برای جذب اعتبارات ارسال می‌کنند، به اولویت های پژوهشی استان نپرداخته و بیشتر به برطرف کردن مشکلات داخلی دستگاه‌ها پرداخته هست.

یادگاری خاطرنشان کرد: از مجموع ۶۲۹میلیون اعتبارات سال گذشته،۳۹۱ میلیون معادل ۷۰ درصد از آن توسط دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح های پژوهشی هزینه شد که دستگاه‌هایی نظیر استانداری، پزشک قانونی، اداره کل اوقاف، امورعشایر جهاد کشاورزی یک درصد از اعتبارات دستگاه خود را به این امر اختصاص دادند و دستگاه‌هایی نظیر اداره کل زندان ها، بهزیستی، سازمان تبلیغات اسلامی، دامپزشکی و غیره یک درصد اعتبارات خود را در این راستا هزینه نکرده‌اند.

انتهای پیام/ش

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما