• تاریخ : ۲۱ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از اردبیل، یوسف خدادادی در جلسه ستاد دیه استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه افزایش زندانیان جرائم غیرعمد که اغلب آنها افراد آبرومندی هستند که به دلیل بدهی مالی در زندان‌ها به سر می‌برند تبعات منفی زیادی در جامعه دارد انتظار می رود که در راستای رفع این مشکلات از تمام ظرفیت‌های افراد خیر و نیکوکار و تمامی اقشار در جامعه استفاده شود.

وی با بیان اینکه این افراد مجرم نیستند اما به دلیل بدهی مالی براساس قانون در زندان به سر می‌برند، تصریح کرد: آسیب جرائم مالی در استان امری جدی بوده که باید در راستای کاهش تعداد زندانیان جرائم مالی و غیرعمد اقدامات لازم انجام شده و در این زمینه مسئولان توجه جدی داشته باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره به میزان بالای جرائم مالی و غیرعمد در استان اردبیل گفت: عواقب و تبعات اجتماعی ناشی از این امر گریبانگیر خود زندانیان، خانواده‌های آنها و جامعه می‌شود و باید در راستای کاهش این آسیب اقدامات اساسی شود.

خدادادی با تاکید بر افزایش حمایت‌های خیرین برای آزادسازی زندانیان جرائم مالی و غیرعمد بیان کرد: انتظار می‌رود در کنار خیرین و نیکوکاران، اصناف و بازاریان و کارمندان دولتی نیز در این زمینه پیشگام بوده و زمینه‌ساز تامین بدهی زندنیان مالی و آزادسازی آن ها شوند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل با اشاره به آزادسازی ۲۷۵ زندانی جرائم مالی در استان از ابتدای سال تاکنون افزود: با توجه به اینکه این زندانیان توانایی پرداخت بدهی خود را ندارند انتظار می‌رود تا خیرین در این زمینه مشارکت خود را افزایش داده و زمینه‌ساز پرداخت بدهی ایین افراد و آزادی آن ها شوند.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما