• تاریخ : ۲۲ام دی ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از همدان، ظاهر پورمجاهد ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اظهار داشت: ابلاغ آئین‌نامه مذکور آبان ماه ۹۶ و ابلاغ دستورالعمل آئین‌نامه نیز دی‌ماه امسال بوده هست.

وی عنوان کرد: حداقل میزان معادل ریالی سپرده شده توسط صندوق از محل منابع داخلی موسسه‌های عامل به صورت تلفیقی با منابع صندوق توسعه ملی جمعاً ۱۲ هزار میلیارد تومان هست که  سهم استان از این میزان ۳٫۱۱ درصد از ۴۲۰۰ میلیارد تومان معادل ۱۳۰٫۶ میلیارد تومان هست.

سرپرست امور روستایی و عشایر استانداری همدان بیان کرد: مبلغ ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات در بانک سینا سهمیه داشتیم و ۱۰۴ میلیارد تومان طرح به این بانک معرفی شده که به دلیل عدم مراجعه و غیره حدود ۵۳ میلیارد تومان به دستگاه‌ها عودت داده شده بود و ۱۸ میلیارد تومان مصوب و ۸ طرح به میزان ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان نیز عقد قرارداد بوده هست.

پورمجاهد تصریح کرد: طبق جلسه روز گذشته و قولی که از سوی مسئولان بانک داده شد مقرر شد تا روند پرداخت تسهیلات آغاز شود و پرداخت‌ها شتاب گیرد.

وی بیان کرد: در بانک پارسیان نیز ۱۰ میلیارد تومان با نرخ ۸ درصد سهمیه داریم و ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان طرح معرفی‌شده هست و یک میلیارد تومان آن برای دو طرح آماده‌شده هست و شرایط تسهیل شده هست.

سرپرست امور روستایی و عشایر استانداری همدان گفت: در پست‌بانک ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون سهمیه داشتیم، ۱۰۶ طرح حدود ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان معرفی‌شده هست که ۸۶ طرح به میزان ۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مصوب و پرداخت‌شده هست.

پورمجاهد اعلام کرد: در صندوق کارآفرینی امید نیز سهمیه کلی صندوق در شهر و روستا ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون بوده که ۲۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پرداختی داشتند.

وی بیان کرد: در خصوص ۵ الی ۶ تعاونی که مصوبه آن از سال گذشته وجود داشت نیز ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت‌شده هست که از میان می‌توان به ذرت کاران اسدآباد، طاق گستر نهاوند و غیره اشاره کرد.

سرپرست امور روستایی و عشایر استانداری همدان با اشاره به توزیع و سهمیه تسهیلات روستایی اعلام کرد: از ۱۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان مبلغ ۴۹ میلیارد تومان در کمیته فنی تصویب‌شده و تنها ثبت‌نام در سامانه کارا باید مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست امور روستایی و عشایر استانداری همدان عنوان کرد: نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی روستاییان در نیمه دوم ماه ۱۵ الی ۱۸ در تهران برگزار می‌شود که دستگاه‌ها تولیدات برجسته استان را مشخص کنند چرا که وسعت غرفه نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما