• تاریخ : ۶ام بهمن ۱۳۹۶
  • موضوع : نیوز

به گفته خبری پردیس نیوز از بوشهر، حسین درتاج صبح امروز در مراسم اختتامیه پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران  در بوشهر با بیان اینکه این رویداد بزرگ علمی آموزشی از ۳ تا ۶ بهمن در بوشهر برگزار شد اظهار داشت: در این کنفرانس مهم علمی آموزشی ۶۵۰ نفر از افراد برجسته و معلمان ریاضی شرکت کردند که آثار بسیار مثبتی  در بر داشت.

دبیر کمیته اجرایی پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران با بیان اینکه ۳۰۰ مقاله برای ارائه در این کنفرانس ارائه شد افزود: از این تعداد ۹۲ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و ۶۸ مقاله به صورت پوستر و ۲۶ مقاله هم به صورت سخنرانی ارائه شد.

درتاج از راه‌اندازی ۹ کارگاه در پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران در بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: بیش از ۵۰۰ معلم و آموزگار ریاضی استان بوشهر در کارگاه‌های آموزشی مولفان کتاب آموزش ریاضی شرکت کردند که در مجموع ۲۵ هزار نفر ساعت آموزش به معلمان ارائه شد.

وی، آموزش شیوه‌های جدید یاددهی و یادگیری درس ریاضی را از جمله اهداف مهم این کنفرانس دانست و تصریح کرد:آموزش روش‌های نوین تدریس مبتنی بر فناوری ارتباطات و آموزش فضای پژوهش و تحقیق برای معلمان ریاضی از دیگر اهداف برگزاری پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران در بوشهر بود.

دبیر کمیته اجرایی پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران ،ایجاد شور و شوق علمی و پژوهشی و افزایش میزان علاقمندی به ریاضی را از دیگر اهداف این کنفرانس دانست و بیان کرد:  ارتقای کیفیت آموزش ریاضی در استان و ارتقای میانگین نمرات دانش آموزان استان در درس ریاضی در پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران مورد توجه قرار گرفت.

درتاج با قدردانی از همکاری مجتمع پتروشیمی مروارید، مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی و رئیس نیروگاه اتمی بوشهر در برگزاری پانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران در بوشهر افزود: ۸ مولف کتاب ریاضی دوره ابتدایی و متوسط در این کنفرانس حضور یافت که در ۹ کارگاه آموزشی، روش‌های جدید آموزش ریاضی را به معلمان بوشهری ارائه کردند.

وی با اشاره به اینکه  دوره پیش دانشگاهی از سال تحصیلی آینده حذف می‌شود گفت: با حذف دوره پیش دانشگاهی، جمعیت دانش‌آموزی دوره متوسطه استان بوشهر ۷ هزار نفر افزایش می‌یابد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به وضعیت معلمان ریاضی در دوره متوسط این استان بیان کرد: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده با افزایش جمعیت دانش‌آموزشی  دوره‌های متوسطه، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش استان بوشهر ۳۰۰ معلم برای این دوره‌ها کمبود هست که تلاش می‌شود با اضافه تدریس و استفاده از فارغ‌التحصیلان جدید کمبود معلم در درس ریاضی برطرف شود.

انتهای پیام/م

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما